سیستم خورشیدی نیروگاهی

درباره


سیستم­ های فتوولتاییک در مقیاس نیروگاهی

پیشرفت سیستم‎های فتوولتاییک و ضرورت استفاده از انرژی‎های تجدیدپذیر در دنیای امروز، باعث جذب بی سابقه‎ی سرمایه‎گذاران به سیستم‎های فتوولتاییک شده است . استفاده از این سیستم‎ها در مقیاس نیروگاهی در سراسر جهان و به خصوص در ایران، به سرعت در حال رشد است. به علت موقعیت منحصر به فرد جغرافیایی، شرایط مناسب آب و هوایی، بازگشت سرمایه‎ی سریع و تسهیلات دولتی از جمله خرید تضمینی برق با قیمت بالا، ایران یکی از مناسب‎ترین کشورها برای سرمایه‎گذاری در نیروگا‎‎ه‎های خورشیدی است. امروزه سیستم‎های خورشیدی بسیار مقرون به صرفه ­تر، مؤثرتر و مطمئن­ تر از هر زمانی شده اند. علاوه بر این، استفاده از این سیستم‎ها در مقیاس نیروگاهی یکی از موثرترین روش ها در حفظ محیط زیست است.

سیستم­ های فتوولتاییک با ظرفیت تولیدی ۱۰۰ کیلووات و بیشتر، به عنوان مزرعه خورشیدی (مقیاس نیروگاهی) شناخته می­شوند.

مزایای سیستم ­های فتوولتاییک در مقیاس نیروگاهی:

بازگشت سرمایه در مدت زمان کوتاه در کشورهایی مانند ایران که تعرفه خرید تضمینی برق وجود دارد
نصب راحت پنل­های خورشیدی و ضمانت ۲۵ ساله بازدهی بالای پنل
نیاز کم به تعمیر و نگهداری
جلوگیری از مصرف سوخت‎های فسیلی و در نتیجه کاهش ملموس آلودگی
استفاده از سیستم مانیتورینگ هوشمند برای اطمینان از عملکرد بهینه سیستم

خدمات


شرکت شیدسان با عقد قراردادهای طولانی مدت نسبت به انجام بازدیدهای دوره ای جهت بالا بردن بازده و طول عمر نیروگاه ها اقدام می نماید. اجراء نیروگاه های برق خورشیدی، از آماده سازی زمین تا مرحله تزریق به شبکه، توسط تیم آموزش دیده زیر نظر کارشناسان متخصص این شرکت صورت می­پذیرد. خدمات تأمین تجهیزات پروژه از طریق ساخت و یا واردات مستقیم از شرکت های معتبر جهانی انجام می پذیرد.

مشاوره


اولین بخش از خدمات شرکت شیدسان­ راد، مشاوره در هر یک از مراحل سرمایه گذاری، گرفتن مجوزها، انتخاب محل نصب، طراحی و تامین تجهیزات است.

سرمایه گذاری


امکان مشارکت در سرمایه گذاری اولیه احداث نیروگاه های خورشیدی از خدمات شرکت شیدسان است.

طراحی


طراحی نیروگاه ­های خورشیدی بر اساس اصول فنی و استانداردهای روز دنیا، و توسط کارشناسان متخصص و مجرب شرکت صورت می­گیرد.

تأمین تجهیزات


خدمات تأمین تجهیزات پروژه از طریق ساخت و یا واردات مستقیم از شرکت های معتبر جهانی انجام می پذیرد.

اجراء


اجراء نیروگاه های برق خورشیدی، از آماده سازی زمین تا مرحله تزریق به شبکه، توسط تیم آموزش دیده زیر نظر کارشناسان متخصص این شرکت صورت می­پذیرد

نگهداری


شرکت شیدسان با عقد قراردادهای طولانی مدت نسبت به انجام بازدیدهای دوره ای جهت بالا بردن بازده و طول عمر نیروگاه ها اقدام می نماید.