01

پروژه شرکت شیدسان موفق به دریافت نخستین لوح طلایی ساختمان دوستدار محیط زیست شد

۲۹ شهریور ۱۳۹۵

ستاد محیط زیست و توسعه پایدارشهر تهران نخستین لوح تقدیر طلایی، که بالاترین رتبه قابل کسب است، را به ویلاهای دوچناران به مالکیت خانواده اخوان، واقع در ارتفاعات شهران در منطقع پنج تهران، اهدا کرد. شرکت شیدسان مسئولیت طراحی و اجرای سیستم‎های تولید انرژی و بهینه سازی مصرف انرژی در این دو ویلا را به عهده داشته است. این پروژه اولین خانه‎ی ” zero energy”‎ در ایران است، بدین معنا که این ویلاها هیچ گونه نیازی به استفاده از منابع انرژی سراسری ندارند و تمامی انرژی مورد نیاز آن‎ از طریق سیستم‎های انرژی تجدیدپذیر نصب شده در این مجموعه تامین می‎شود. بهره‎برداری از این پروژه بسیار موفقیت آمیز بوده و بیش از دو سال است که از این ساختمان‎ها، بدون هیچگونه وقفه‎ای، استفاده می‎شود.

ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهر تهران، پس از بازدیدهای متعدد و آزمایش و ارزیابی کامل از ویلاها، لوح تقدیر مذکور را به مالکین آن ( جناب آقای اخوان و خانم صفاری ) اهدا کرد. این اولین باری‎است که ساختمانی موفق به دریافت لوح طلایی دوستدار محیط زیست شده است.

شرکت شیدسان با افتخار به این موفقیت کسب شده لازم می داند که از تلاش های مالکین محترم این مجموعه در حفظ محیط زیست و همچنین از ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهر تهران قدردانی نماید